UDDEL – Uddel Samen zal D.V. 8 oktober opnieuw een thema-avond beleggen. Deze avond zal worden gehouden in Het Blanke Schot aan de Garderenseweg in Uddel.
Alle belangstellenden uit Uddel en Omstreken worden van harte uitgenodigd deze avond bij te wonen.
Het thema van deze avond is: Veranderingen in het brein bij het ouder worden
We zijn blij, dat we onze dorpsgenoot Elbert Geuze bereid hebben gevonden over dit onderwerp een inleiding te houden. Veel ouderen hoor je soms de verzuchting slaken: ‘mijn geheugen, mijn geheugen, het lijkt wel een zeef. Vooral namen, ik kan er maar niet op komen’. Vergeetachtigheid is natuurlijk heel vervelend. Het maakt je onzeker. Maar is het ook erg? Moet je je zorgen gaan maken? Is dit het begin van een proces naar dementie of Alzheimer? En zo ja, wat dan?
Net als bij andere delen van het lichaam vinden er ook in onze hersenen veranderingen plaats. Ook ons brein veroudert. Welke processen spelen hier een rol? In hoeverre hebben een ongezonde leefwijze en bijvoorbeeld de blootstelling aan stress hier invloed op? Wat hebben we voor preventieve mogelijkheden? Kunnen we bijvoorbeeld met meer bewegen en veel puzzelen negatieve processen tegengaan?
Elbert Geuze wil ons op 8 oktober het een en ander over ons brein vertellen en ingaan op vragen die hierover bij ons leven. In 2006 is hij in Utrecht gepromoveerd op onderzoek naar de hersenen van veteranen met posttraumatische stressstoornis. In december 2023 heeft het UMC Utrecht hem benoemd tot hoogleraar Neurowetenschap van stress en trauma.
Het belooft een interessante, boeiende en zinvolle avond te worden! We nodigen daarom alle belangstellenden van harte uit. Wij hopen te beginnen om half 8.
Een hartelijke groet,
Kees Roos (organisator thema-avonden Uddel Samen)
Kees Zwaan (directeur-bestuurder Uddel Samen)